środa, 26 stycznia 2011

Catering na weselu

Catering na weselu.


Autorem artykułu jest miwa




Usługi cateringu bardziej znane są z zagranicznych filmów i organizacji wystawnych wesel na powietrzu. Mówiąc o usługach cateringowych mamy na myśli organizację przyjęcia, wesel, imprez organizacyjncyh wiąże się to z miejsce wskazanym przez zleceniodawcę.

Catering bardziej znany jest z zagranicznych filmów i organizacji wystawnych wesel na powietrzu. Mówiąc o usługach cateringowych mamy na myśli organizację przyjęcia, wesel, imprez organizacyjncyh wiąże się to z miejsce wskazanym przez zleceniodawcę. Wybierając usługi cateringowe oczekujemy od firmy relizaującej nasze wesele zapewnienia odpowiedniego menu przystosowanego do predysopozycji gości oraz miejsca czy też regionu w którym odbywa sie event, zapewnienia wszelkich sprzętów związanych z organizacją wesela nie tylko gastronomicznych, zapewnienie obsługi barmańskiej, kelnerskiej a także sprzątającej oraz nadzoru menagera przydzielonego do danej imprezy.


Od firmy cateringowej oczekujemy również deklaracji iż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i zgodnie z zaplanowanym harmonogramem imprezy. Wybierając usługi cateringowe możemy zaoszczędzić sporo czasu oraz konieczności przygotowań i organizacji kwesti kulinarnych oraz obsługi samego weseliska. Nie musimy martwić się również o konieczność używania własnego sprzętu szczególnie istotną sprawą jest brak koniecznośći sprzątania po zakończeniu imprezy oraz wiele mniej lub bardziej istotnych spraw o które poprostu nie musimy sie martwić.


Firma cateringowa powinna zadbać o każdy szczegół organizacyjny uwzględniając w tym wszelkie sugestie młodej pary co do muzyki jak i wyglądu wystroju stolików jaki i parkietu tanecznego włącznie. Czesto w pakiecie weselnego cateringu firma organizuje również wodzireja, który z pewnością zadba o dobrą atmosferę i zabawę na niejednym weselu


---

organizacja wesel w Gnieźnie - Hotel w Starej Kamienicy



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Catering w Polsce

Catering w Polsce


Autorem artykułu jest RatujPC




Catering w Polsce- biznes nowy, czy już od dawna goszczący na naszym rynku ? Czy polacy z niego korzystają ? Kto był pierwszy na rynku cateringowym ?Oto szereg informacji na ten temat.

Na początku lat 80-tych catering w Polsce rozumiany jako organizowanie imprez na zewnątrz, w miejscu wskazanym przez klienta i koncentrował się głównie w hotelach orbisowskich. Dopiero z czasem zaczęły się rozwijać wyspecjalizowane firmy, których celem była organizacja imprez w miejscu wskazanym przez klienta, a także świadczenie usług żywieniowych na potrzeby zakładów pracy. W ostatnim dziesięcioleciu XX wieku pojawiło się pojęcie usług cateringowych używane w odniesieniu do usług świadczonych poza zakładem gastronomicznym.


Rozwój tych usług nie był łatwy. Już w roku 1993 została zarejestrowana firma Eurest Poland oraz Sodezo, obie specjalizujące się w zbiorowym żywieniu zamkniętym. W uprzywilejowanej sytuacji była firma LOT Catering, która ze względu na swoje doświadczenie w sektorze transportowym (zaopatrywanie pasażerów w posiłki gotowe do spożycia, opakowane w specjalne opakowania) szybko zdobyła klientów.
Z czasem liczba przedsiębiorstw cateringowych w Polsce wzrosła, a klienci zaczęli okazywać coraz większe zainteresowanie świadczonymi usługami. Wzmożone zainteresowanie usługami żywieniowymi występuje też w zakładach pracy. Dzisiaj Polacy coraz więcej czasu spędzają w pracy. Obserwuje się wzrost zapotrzebowania na tzw. „ruchomy catering” zgłoszony przez zakłady pracy, które nie są wystarczająco duże by uruchomić własną stołówkę lub bar przekąskowy. Wzrastający popyt na imprezy cateringowe jest powodowany ogólnie biorąc wysokim poziomem życia społeczeństwa, także dużą liczbą rodzin w których oboje – mąż i żona pracują oraz ograniczonymi możliwościami organizacji przyjęć w małych mieszkaniach i domach. Poza tym wygodne jest zorganizowanie imprezy poza stałym miejscem zamieszkania. W związku z powyższym w Polsce zaczęły się rozwijać firmy, które są w stanie sprostać oczekiwaniom potencjalnych klientów, takich jak w VIP Catering.


---

Catering Katowice



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

10 zasad zdrowego odżywiania

10 zasad zdrowego odżywiania


Autorem artykułu jest Tomasz K.




Zasady zdrowego żywienia powinny nam towarzyszyć w życiu codziennym. Szczególnie pamiętajmy o różnorodności spożywanych posiłków, aby kompleksowo zaopatrzyć organizm w składniki niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

10 zasad zdrowego odżywiania:


1. Zadbaj o różnorodność spożywanych posiłków.


Ta zasada jest bardzo istotna, ponieważ na rynku nie ma jednego produktu, który by potrafił w pełni zaopatrzyć organizm w niezbędne składniki odżywcze. Zawsze będą braki, które należy uzupełnić innymi produktami. Posiłek powinien być urozmaicony. Spożywaj codziennie przede wszystkim:


Warzywa oraz owoce, Produkty zbożowe, Produkty mleczne, Produkty wysokobiałkowe


2. Unikaj nadwagi oraz otyłości.


Skutecznym sposobem walki z nadwagą i otyłością jest nie tylko odpowiednie dobranie spożywanych posiłków, ale również aktywność fizyczna. Połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej jest skutecznym sposobem na utrzymanie optymalnej wagi i ładnej sylwetki. Wraz ze wzrostem aktywności wzrasta zapotrzebowanie na energię, i przykładowo osoby bardzo aktywne powinny spożywać więcej produktów zbożowych. Pamiętaj, że otyłość sprzyja powstawaniu chorób, tj:


Nadciśnienie tętnicze, Choroby niedokrwienne serca, Wysoki poziom cholesterolu, Cukrzyca


3. Zadbaj o dużą ilość spożywanych produktów zbożowych:


Produkty zbożowe to źródło węglowodanów i witamin, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Węglowodany złożone dostarczają Twoim mięśniom źródła energii na dłuższy okres czasu. Innymi wartościowymi składnikami produktów zbożowych są:


Białko, Witamina B1, Magnez, Żelazo, Błonnik pokarmowy


4. Pij codziennie mleko.


Mleko jest wartościowym źródłem białka, a białko jest składnikiem budulcowym dla Twoich mięśni, dlatego też białko jest jednym z najważniejszych składników żywieniowych. Ponadto pijąc mleko (co najmniej 2 szklanki dziennie) lub spożywając inne produkty białkowe (sery, jogurty, kefiry, maślanki) zaopatrujesz organizm w dużą ilość wapnia, które jest niezwykle ważny dla Twoich kości i zębów.


5. Mięso spożywaj umiarkowanie.


Spożywanie ryb i roślin strączkowych, będących wartościowym źródłem białka ma zastosowanie w profilaktyce niedokrwiennej serca (ryby) i profilaktyce miażdżycy (rośliny strączkowe). Mięso spożywane powinno być z umiarem. Stanowi bogate źródło białka, jak również niacyny, żelaza, cynku, witaminy B1.


6. Jedz dużo warzyw i owoców.


Bogate w witaminę C i beta-karoten, oraz składniki mineralne o błonnik pokarmowy stanowić powinny nieodłączny element codziennej diety.


Witaminy zwarte w warzywach i owocach mają działanie przeciwmiażdżycowe i pzeciwnowotworowe.Potas obniża ciśnienie krwi. Błonnik reguluje pracę przewody pokarmowego i obniża stężenie cholesterolu w surowicy


7. Ogranicz spożycie tłuszczów zwierzęcych.


Tłuszcze zwierzęce są bardzo niekorzystne dla osób z chorobami serca. W profilaktyce zawałów serca ogranicza się spożywanie tych tłuszczów, oraz produktów bogatych w cholesterol (tłuste mięsa, wędliny ciasta, czekolady). Tłuszcze roślinne nie wykazują takiego działania jak tłuszcze zwierzęce.


8. Unikaj spożywania cukrów i słodyczy.


Cukier jest niekorzystny dla zdrowia Twoich zębów, przyczyniając się do powstawania próchnicy. Ograniczenie jego spożycia nie tylko skutkuje pozytywnie dla staniu zdrowia zębów, ale również pozwala utrzymać należytą masę ciała. Sam cukier również nie posiada wartości odżywczych.


9. Ogranicz spożycie soli.


Sól jest szczególnie niewskazana w większych ilościach u osób z nadciśnieniem tętniczym, gdyż u wielu osób podnosi ciśnienie krwi. Ograniczenie jej spożycia zmniejsza ryzyko nadciśnienia tętniczego.


10. Kontroluj spożycie alkoholu.


Spożywanie alkoholu nie przynosi korzyści odżywczych dla organizmu, ma działanie uzależniające, oraz może doprowadzić szczególnie u osób pijących go nadmiernie do:


Podniesienie ciśnienia krwi, Marskości wątroby, Nowotworów i innych chorób.


---

www.gastropolia.pl - gastronomia i hotelarstwo



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dlaczego warto jeść ciemne pieczywo

Dlaczego warto jeśc ciemne pieczywo.


Autorem artykułu jest nektarnik




Dlaczego około 60% ludzi spożywa tylko białe pieczywo? Bo prawdopodobnie nigdy nie słyszało o rzeczach opisanych poniżej. Kilka istotnych faktów które pomogą zmienić wam wasze przyzwyczajenia.

Ciemne pieczywo:


1. …ma o połowę niższy indeks glikemiczny, niż pieczywo białe. Dzięki czemu jest zalecane w diecie cukrzycowej, stabilizuje poziom glukozy we krwi oraz pomaga w profilaktyce cukrzycy typu II;


2. …zachowuje świeżość nawet do 6-7 dni. Musimy jednak pamiętać, że musi być to prawdziwe pieczywo robione z mąki z pełnego przemiału. Wiele piekarni wypieka zwykłe, jasne chleby zabarwione karmelem, sprzedając je jako chleby razowe. Można je jednak rozpoznać, chleby barwione są delikatniejsze i lżejsze;


3. …posiada 2,5 razy więcej błonnika niż jego jasny odpowiednik. O błonniku napisałem chyba wszystko w tym artykule;


4. …zawiera duże ilości witamin, głownie z grupy B oraz duże ilości żelaza, magnezu i potasu. Dzięki czemu m.in. pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.


5. Natomiast białe pieczywo… jako że jest wytwarzane z wysoko przetworzonej mąki, jest pozbawione większości składników odżywczych. Ponadto zakwasza organizm, daje krótkotrwałe uczucie sytości, jest bardziej kaloryczny i posiada mnóstwo ”polepszaczy”.


Kilka informacji “technicznych” na temat ciemnego chleba wieloziarnistego (na 100g/w przybliżeniu):


Kalorie: 230 kcal
Energia: 962 kJ


Białko: 7,8 g
Węglowodany: 43 g
Tłuszcz: 1,7 g


Cholesterol: 0 mg
Błonnik: 10 g
WW: 4,3


Oczywiście ciemne pieczywo to nie jedyne pełnoziarniste produkty, warto wzbogacić swoją dietę o makaron pełnoziarnisty, grube kasze czy też ciemny ryż. Wszystko smaczne i zdrowe :)


Pozdrawiam,


Albert Czajkowski


---

Chcesz poczytać więcej równie dobrych artykułów? Zapraszam na mój blog nektarnik.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl